W piątek, 21 sierpnia 2015 roku rozpoczął się długo oczekiwany remont kościółka św. Bernardyna ze Sieny w Przecławiu przy ul. Krzywej 2. W tym roku zostanie wykonana wymiana więźby dachowej, pokrycia dachu, wieżyczki, orynnowania i obróbek oraz konstrukcji stropu. Środki finansowe na wykonanie w/w prac pochodzą:

Zdjęcia Kościółka z 2015 roku

Poniższe zdjęcia przedstawiają stan wizualny w jakim znajduje się obecnie kościółek. Jak widać wymaga podjęcia możliwie jak najszybciej działań naprawczych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Przeprowadzka

W dniu 7 sierpnia 2015 roku z Kościółka były przenoszone obrazy, rzeźby i wszelakie sprzęty przed mającym się rozpocząć remontem kościółka. W pracach udział brali: Józefa Krzak, Witold Jarosz z córką Anią i Adrian Trilló - siostrzeniec Witolda Jarosza.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Remont stropu i dachu

W piątek, 21 sierpnia 2015 roku rozpoczął się długo oczekiwany remont Kościółka. W tym roku zostanie wykonana wymiana więźby dachowej, pokrycia dachu, wieżyczki, orynnowania i obróbek oraz konstrukcji stropu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Montaż krzyża

W czwartek, 19 listopada 2015 roku na wieży Kościółka został umieszczony nowy krzyż. Jest to wierna kopia poprzedniego krzyża, który był na wieży ponad 150 lat ( konsekracja obecnego kościółka odbyła się 24 września 1862 roku). Krzyż na wieży Kościółka montował majster sztuki ciesielskiej Pan Marian Strzępka z Łączek Brzeskich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Zakres prac remontowych przewidziany na rok 2015 dobiegł końca.