Kobieta w Tradycji Regionu

W sobotę 8 marca 2014 roku w Samorządowym Domu Kultury w Tuszymie 115 członkiń stowarzyszeń kobiecych z terenu Gminy Przecław wzięło udział w dorocznym spotkaniu „Kobieta w Tradycji Regionu”. Od 2008 r. panie działające w różnych organizacjach kobiecych na terenie gminy Przecław spotykają się dokładnie w dniu międzynarodowego święta kobiet, aby wziąć udział w przygotowanej specjalnie z myślą o nich uroczystości.

Podczas spotkania podsumowywana jest działalność stowarzyszeń kobiecych za poprzedni rok oraz wręczana jest statuetka i podziękowania dla Najaktywniejszego Stowarzyszenia Kobiecego mijającego roku. Statuetka „Najaktywniejsze Stowarzyszenie Kobiece” wręczana jest co roku stowarzyszeniu, które wykazało się aktywnością: w sferze pozyskiwania środków finansowych na działania statutowe, działaniach na rzecz lokalnego społeczeństwa oraz czynnym udziałem w przedsięwzięciach promujących tożsamość kulturową gminy Przecław. W tym roku taką statuetkę z rąk Ryszarda Wolanina Burmistrza Przecławia oraz Zenona Krawczyka Przewodniczącego Rady Miejskiej w Przecławiu otrzymało stowarzyszenie „Klub Seniora Złoty Wiek” z Przecławia, które zajmuje się głównie aktywizacją ludzi starszych poprzez podejmowanie zadań mających na celu przeciwdziałanie marginalizacji seniorów.

Na terenie Gminy Przecław działa obecnie 9 stowarzyszeń kobiecych  są to: KGW „Tuszymianki” z Tuszymy, KGW „Babski Kram” z Kiełkowa, KGW z Podola, KGW z Dobrynina, Stowarzyszenie „Prężne Sioło” z Białego Boru, Stowarzyszenie „Kobiety z Pomysłem” z Rzemienia, Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Siedlisko Pokoleń” z Rzemienia, Stowarzyszenie Klub Seniora „Złoty Wiek” z Przecławia oraz powstałe w styczniu br. Stowarzyszenie „Przecławski Krąg” z Przecławia.

W imieniu Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” przemawiał Witold Jarosz - Sekretarz i Józefa Krzak - Prezes Zarządu. Członkowie Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” wręczyli zaproszonym władzom samorządowym stroiki z gałązek brzozowych przystrojone kwiatami z krepiny wykonanymi na warsztatach rękodzieła, a Witold Jarosz wręczył kwiaty dyrektorce SDK w Tuszymie dziękując za zaproszenie i gościnność.

Sobotniemu spotkaniu, które odbyło się w Samorządowym Domu Kultury w Tuszymie towarzyszył również program słowno-muzyczny przygotowany przez zespoły działające przy SDK. W programie znalazły się koncerty: zespołu MARS i Zespołu wokalno-instrumentalnego TUSZYMKA oraz „Bajkowy Kabarecik” przygotowany przez grupę teatralną TEATRALKI”. Dodatkowo uczestniczące w spotkaniu panie mogły obejrzeć wystawę „KWIATY” ze zbiorów Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej z Mielca.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć