Nagroda dla Stowarzyszenia „Przecławski Krąg”

Fundacja Fundusz Lokalny SMK z Koćmierzowa, 24 listopada 2016 roku obchodziła swoje 5-lecie istnienia i bardzo aktywnej działalności, zrealizowane liczne programy i projekty. Fundację Fundusz Lokalny SMK ustanowiło w 2011 roku 12 liderów społecznych z powiatów: sandomierskiego, tarnobrzeskiego i stalowolskiego oraz Stowarzyszenie Młodzieży Katolickiej „Wolni od Uzależnień” - znane z wieloletniej, aktywnej działalności.

Uroczystość odbyła się w Wydrzy, w myśliwskim domku Koła Łowieckiego „Leśnik” z Tarnobrzega, który służy jako miejsce edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży.

Na tą uroczystość przybyli wieloletni partnerzy i przyjaciele Fundacji, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy od Prezesa Fundacji - pana Stanisława Baski oraz wiceprezesa - pana Roberta Bąka.

Zostały także zaproszone organizacje pozarządowe z terenu działalności Fundacji Fundusz Lokalny SMK oraz terenu województwa podkarpackiego, które uczestniczyły w programie Działaj Lokalnie oraz w latach 2014 - 2016 realizowały projekty w ramach programu „Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne” z projektów Funduszu Inicjatyw Obywatelskich nadzorowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Zostało nagrodzonych 5 stowarzyszeń i Wolontariuszka w trzech kategoriach: „Najlepsza kontynuacja programu DL i FIO - AAO”; „Najlepiej wypromowana aktywność obywatelska programu DL i FIO - AAO”; „Najlepszy młodzieżowy wolontariusz inicjatywy programu DL i FIO - AAO”.

Nagrodę główną w kategorii „Najlepsza kontynuacja programu DL i FIO - AAO” otrzymało Stowarzyszenie „Przecławski Krąg” z Przecławia, które otrzymało dyplom i nagrodę pieniężną w kwocie 500 zł. W imieniu Stowarzyszenia nagrodę odebrała Prezes Zarządu - Józefa Krzak, której towarzyszyły członkinie panie: Irena Wilk, Albina Bogdan, Zofia Markulis, Danuta Rusin oraz Pani Monika Skowrońska - Ziomek jako przedstawicielka Urzędu Gminy Przecław. Panie w krótkiej prezentacji przedstawiły działalność Stowarzyszenia i kontynuację inicjatywy wypiekania chleba wg tradycyjnych receptur.

Stowarzyszenie „Przecławki Krąg”, z powiatu mieleckiego, realizator inicjatywy współfinansowanej z projektu FIO - Akademia Aktywnych Obywateli. Stowarzyszenie zrealizowało inicjatywę „Zatrzymać smaki z przeszłości tradycyjnego chleba” na terenie Gminy Przecław i województwa podkarpackiego. W trakcie działań przeprowadzono m.in. 4 warsztaty, gdzie uczono się piec broziaki, bułki drożdżowe i chleb według tradycyjnych receptur stosowanych z pokolenia na pokolenie na Ziemi Przecławskiej. Po zakończeniu projektu Stowarzyszenie "Przecławski Krąg" jeszcze wielokrotnie w latach 2015 - 2016 przeprowadzało warsztaty pieczenia chleba dla dzieci, mieszkańców Przecławia i Gminy Przecław oraz seniorów.

Prezes w swoim wystąpieniu podkreśliła, ze nie byłoby tylu osiągnięć Stowarzyszenia, gdyby nie wspólny wysiłek członkiń i pomocy ze strony Burmistrza Urzędu Miasta Przecławia - Pana Ryszarda Wolanina i Gminy Przecław za co serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć