Z wizytą u przecławskiego pszczelarza

W czwartek, 4 sierpnia 2016 roku członkinie Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” złożyły wizytę przecławskiemu pasjonatowi i miłośnikowi pszczelarstwa - Antoniemu Muniakowi z Przecławia. Pan Antoni oprowadził panie po pasiece, w sposób niezwykle ciekawy i barwny opowiadał o tajnikach życia pszczół, pracy pszczelarza oraz leczniczych właściwościach miodu i produktów miodopochodnych.

Tak się złożyło, że w tym dniu z jednego uli wyleciała „rójka” i panie z bezpiecznej odległości obserwowały, jak pszczelarz przenosi pszczoły do nowego ula.

A najprzyjemniejsze było „smakowanie” różnych rodzajów miodu (lipowego, leśnego, spadziowego i wielokwiatowego) z pieczonym, domowym chlebkiem, który upiekła Albina Bogdan, członkini Stowarzyszenia.

Pani Danuta Muniak - małżonka pana Antoniego przygotowała napoje chłodzące na bazie miodu oraz napoje lecznicze, które wspomagają odporność organizmu.

Dużo uwagi poświęcił Pan Antoni Muniak sprawie prawidłowego przechowywania miodu w warunkach domowych, mianowicie:

Na zakończenie spotkania Pan Antoni obdarował uczestniczki spotkania słoiczkiem ulubionego miodu.

Prezes Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” - Józefa Krzak podziękowała Państwu Danucie i Antoniemu Muniakom za serdeczne przyjęcie, przekazaną wiedzę i bardzo miłe spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć