Wyjazd do teatru

W dniu 26 listopada 2016 roku członkinie Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” wraz z członkiniami ze Stowarzyszenia „Kobiety z pomysłem” z Rzemienia były na spektaklu teatralnym w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Wyjazd zorganizowała Prezes Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” - Józefa Krzak.

Spektakl był humorystyczny, grała go grupa aktorów - amatorów pod dyrekcją Jadwigi Klaus - Prezeski Klubu Środowisk Twórczych z Mielca.

Sztuka w wykonaniu mieleckiego Teatru Rozmaitości SCK w reżyserii Jadwigi Klaus „Gdzie diabeł nie może” jest sceniczną opowieścią o perypetiach starego, poczciwego diabła, który naraził się władzom piekielnym, zaniedbując swoje czartowskie obowiązki. Scenariusz sztuki osnuto na kanwie utworów Jana Drdy: „Zapomniany diabeł” i „Igraszki z diabłem”.

Akcja rozgrywa się w kilku wsiach: Długie Kabaty, Kaczynie czy w Czarcim Młynie. No, i rzecz jasna, w piekle. Jest miłość, zazdrość, pokusa, dobro, zło. Moce piekielne są bliskie zwycięstwa, jednak w niespodziewanym zwrocie akcji triumfuje ludzki zdrowy rozsądek.

Po spektaklu panie odwiedziły aktorów za kulisami, gratulacjom i uściskom nie było końca. Większość grających na scenie aktorów panie już znały, bo wiele z nich to twórcy z KŚT, z którymi spotkały się na wernisażu w Przecławiu 28 października 2016 r. pt. „Z nurtem Wisłoki”, który organizowały panie ze Stowarzyszenia „Przecławski Krąg”.

W powrotnej drodze nastrój był bardzo wesoły, rozmowy o diabłach, jak również wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych i ludowych.