Kiermasz ziołowy

W dniu 2 lipca 2017 roku na przecławskim stadionie odbył się Piknik Rodzinny - Witamy Lato. Członkinie Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” zorganizowały także Kiermasz Ziołowy, który był jednym z zadań realizowanego projektu pt. „Zioła w kuchni i lecznictwie” finansowanego przez Gminę Przecław.

Panie serwowały dietetyczne kanapki z dodatkiem ziół, 4 rodzaje tegorocznych miodów z pasieki przecławskiego pszczelarza Antoniego Muniaka, orzeźwiające napoje z miodem i ziołami, ciasteczka również z dodatkiem ziół.

Wszyscy odwiedzający stoisko Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” mogli także skorzystać z porad kiermasza, mgr biologii i konsultanta Calivita pani Krystyny Kawy z Radomyśla Wielkiego. Pani Krystyna serwowała lecznicze nalewki na różne dolegliwości bólowe i nie tylko, suszone zioła, maści itp. medykamenty. Świeże zioła, ulotki z przepisami na samodzielne wykonanie ww. medykamentów, syropy ziołowe oraz porady pani kiermasz cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających stoisko mieszkańców Gminy Przecław.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć