IV Gminne Święto Rodzin w Przecławiu

W poniedziałek, 20 marca 2017 roku obchodziliśmy Święto Świętego Józefa Oblubieńca NMP, które zarazem było już IV Gminnym Świętem Rodzin.

Zgodnie z tradycją, pół godziny przed Mszą Świętą na Rynku w Przecławiu odmówiono modlitwę różańcową w intencji rodzin. W trakcie modlitwy zgromadzeni wierni rozważali tajemnice radosne napisane przez Dominikanina Ojca Mateusza Dziadowicza.

Po różańcu odprawiona została uroczysta Msza Święta, a kazanie wygłosił Proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu ks. Stanisław Kudlik.

Wszyscy obecni w Kościele otrzymali pamiątkowe obrazki z ikoną Świętej Rodziny oraz z tekstem Koronki do Najświętszej Rodziny, którą wspólnie odmówiono na zakończenie uroczystej Eucharystii.

W tegoroczne święto zaangażowało się osoby nie tylko z Przecławia - Stowarzyszenie „Przecławski Krąg”, ale też i z innych miejscowości naszej gminy: Podola - Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Podole, Rzemienia - Stowarzyszenie „Kobiety z pomysłem” i Tuszymy. Wszystkim za wszystko serdecznie dziękujemy.

Ze Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” kolejne tajemnice różańcowe odmawiały Maria Strzelczyk i Marzena Pietruszka, a Witold Jarosz czytał czytania mszalne, natomiast z Zespołu Szkół Przecław: Martyna Matuszkiewicz - śpiew i Jakub Pietruszka - czytanie. Z Podola: Dorota Wójciak, z Rzemienia: Teresa Bogdan, z Tuszymy: Zofia Malinowska.

Mamy nadzieję, że przyszłoroczne, jubileuszowe V Gminne Święto Rodzin zgromadzi jeszcze więcej wiernych chcących modlić się o świętość rodzin za wstawiennictwem Świętego Józefa Oblubieńca NMP.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć