Spotkanie w „Przecławskiej KUŹNI”

W dniu 17 października 2018 roku w restauracji „Przecławska KUŹNIA” członkinie Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” zaprosiły seniorów z całej Gminy Przecław, by wspólnie pośpiewać ludowe - rzeszowskie i biesiadne piosenki. Było to spotkanie w ramach realizacji małego grantu Gminy Przecław.

Panie ze Stowarzyszenia zaśpiewały kilka ludowych utworów, a potem wszyscy przybyli seniorzy: panie i panowie śpiewali biesiadne piosenki z akompaniamentem akordeonu w wykonaniu pana Adama Kopacza z Tuszymy. Pan Adam zaprezentował również kilka swoich wierszy o urokach i historii Ziemi Przecławskiej. Swoje wiersze zaprezentowała także pani Danusia Rusin - członkini Stowarzyszenia „Przecławski Krąg”.

W czasie spotkanie była wspaniała i serdeczna atmosfera, goście przybyli licznie. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością pan Ryszard Wolanin - Burmistrz Przecławia.

Dziękuję właścicielom „Przecławskiej KUŹNI” za użyczenie lokalu na zorganizowanie integracyjnego spotkania z seniorami i propagowanie muzyki ludowej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć