V Gminne Święto Rodzin

Już po raz piąty w Święto Świętego Józefa, w poniedziałek, 19 marca 2018 roku mieszkańcy naszej Gminy Przecław licznie zgromadzili się na modlitwie w intencji rodzin. Przypomnijmy, że pomysł, aby Święto Św. Józefa na terenie naszej gminy było również Gminnym Świętem Rodzin zrodził się oddolnie wśród parafian w 2014 roku. Od samego początku Święto to rozpoczynane było modlitwą różańcową na Przecławskim Rynku obok figury Św. Jana Nepomucena.

W tym roku ze względu na bardzo złe warunki pogodowe (mróz, w nocy minus 9 stopni, w dzień minus 2 - 6 stopni) nie było możliwości spotkania się pod figurą Św. Jana, dlatego też modlitwa różańcowa odmówiona została w kościele. Teksty rozważań różańcowych przygotował Pan Mariusz Barnaś. Rozważania różańcowe, jak również oprawę Mszy Świętej zapewnili przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu Gminy Przecław, za co wszystkim bardzo dziękujemy: Stowarzyszeniu „Przecławski Krąg”, Stowarzyszeniu „Kobiety z pomysłem” z Rzemienia, Stowarzyszeniu „Razem dla Wsi Podole”.

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi - Stanisławowi Kudlikowi za skierowane do wiernych słowo Boże. Na koniec uroczystości zgodnie z tradycją, która wytworzyła się w ciągu tych pięciu lat, wszyscy obecni na uroczystości otrzymali pamiątkowe obrazki z modlitwą o wstawiennictwo do Świętej Rodziny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć